Vyhliadka pod Ovčincom

 

Vyhliadka pod Ovčincom

  

P1120241

  

 

Turistické odpočívadlo postavil na jar v roku 2011 Klub slovenských turistov Sobotište

(Ladislav Baumgartner, Miroslav Hurbánek, Pavel Hurbánek, Juraj Koba, Pavol Kuba,

Peter Kubíček st., Ján Oravec, Ľubomír Pleša, Martin Šustek, Michal Zríni)

s podporou týchto partnerov:

Roľnícke družstvo Sobotište, Ranox s.r.o., Senica, Kosmea 2000 s.r.o., Senica,

Branislav Filka Sobotište, Ľubo Krček Sobotište,

 

 

     Sobotište sa nachádza na území Bielych Karpát, pohoria, ktoré tvorí rôznorodú a malebnú krajinu,  kde sa v dokonalej súhre striedajú lesy, lúky a polia. Spolu s typicky roztrúseným kopaničiarskym osídlením s prvkami pôvodnej ľudovej architektúry vytvára dokonalý malebný celok. Tento kraj má veľa miest s nádhernými výhľadmi do okolia.

 

     Na jednom z takýchto miest, po piatich rokoch od vybudovania Útulne pod Uchánkom, sme sa odhodlali k ďalšiemu „stavebnému dielku“. Na žltej turistickej trase č. 8162 z námestia v Sobotišti v smere na Havran, na lúke pri hore Ovčinec, vybudoval Klub slovenských turistov Sobotište turistické odpočívadlo (prístrešok s lavicami a stolom) s novým smerovníkom (žltá železná tyč s tabuľkou miestneho názvu a smerovkami). Je to miesto s výhľadom na Ostrý vrch, Veľkú Javorinu, Peckovú, Útulňu pod Uchánkom, hrad Branč, Bradlo, Sobotište, Záruby, Senicu a Vysokú (druhý najvyšší vrch Malých Karpát). Súčasťou vyhliadky je informačná tabuľa o smere, vzdialenostiach a nadmorských výškach spomínaných miest. Vyhliadka nemá slúžiť na organizované „opekačky“. Je umiestnená na kraji lesa, a preto je tam zakázané klásť oheň!

 

     Veríme, že tak ako Útulňa pod Uchánkom, aj Vyhliadka pod Ovčincom sa stane častým cieľom turistických vychádzok do okolia Sobotišťa.

 

Hľadanie

© Marea Production 2004 - 2017, Redakčný systém OBC verzia 1.7.0

Webhosting s garantovanou dostupnosťou zabezpečuje Webportal.sk