Úspechy študentov z našej obce

Naša obec je známa ako rodisko i pôsobisko viacerých významných osobností vzdialenejšej aj nedávnej minulosti. Na túto tradíciu úspešne nadväzujú aj predstavitelia súčasnej mladej generácie.

Jana Švrčková je študentkou 3. ročníka Gymnázia L. Novomeského v Senici. Už od druhého ročníka základnej školy navštevuje astronomický krúžok a odvtedy sa pravidelne zúčastňuje súťaže Čo vieš o hviezdach, kde jej najväčším úspechom bolo víťazstvo v celoslovenskom finále. Janka však nezaspala na vavrínoch a v roku 2016 ako prvé dievča v histórii slovenskej reprezentácie postúpila do súťaže pod názvom Medzinárodná olympiáda z astronómie a astrofyziky. Celosvetové finále sa konalo v dňoch 9. – 19. decembra 2016 v indickom meste Bhubaneswar a naša obyvateľka v silnej konkurencii získala bronzovú medailu.

Ondrej Vrábel je študentom kvarty senického gymnázia. Jeho najväčšou záľubou je informatika, čo dokázal ako autor neziskového projektu pre deti s mentálnym postihnutím PINF HRY. V uplynulom roku sa jeho didaktické počítačové hry dostali k mentálne postihnutým deťom nielen na Slovensku, ale i vo Veľkej Británii, Írsku, USA, ba dokonca aj v Mikronézii. Za tieto aktivity bol Ondrej nominovaný na ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii Filantropia. Priamy prenos z udeľovania cien si budeme môcť pozrieť na televíznej Jednotke večer 29. januára 2017.

Obom našim študentom blahoželáme k dosiahnutým úspechom a veríme, že budú mať aj ďalších nasledovníkov.

RNDr. Svetozár Štefeček

Hľadanie

© Marea Production 2004 - 2017, Redakčný systém OBC verzia 1.7.0

Webhosting s garantovanou dostupnosťou zabezpečuje Webportal.sk